Pereiti prie turinio

Šventojoje įvyko pirmosios Baltijos jūroje burlenčių kroso SuperX varžybos

Publikuota: 14. birželio 2004

Sekmadienį vakare Šventojoje pasibaigė 2 dienas trukusios devintosios VAROS GROUP burlenčių taurės varžybos. Varžybose dalyvavo 60 burlentininkų iš Lietuvos ir Latvijos. VAROS GROUP taurę iškovojo Janis Preiss iš Latvijos. Bene stipriausias iš lietuvių buvo daugkartinis VAROS GROUP taurės nugalėtojas klaipėdietis Viktoras Šeputa.

VAROS GROUP burlenčių taurės varžybose buvo lenktyniauta Formula Windsurfing, slalomo, laisvojo slalomo, pradedančiųjų slalomo ir burlenčių kroso SuperX rungtyse.

Latvių delegacija buvo itin stipri. Į VAROS GROUP taurės varžybas atvyko Baltijos šalių taurės, vykusios praeitą savaitgalį Suomijoje, antros vietos laimėtojas, Latvijos ir Baltijos šalių burlenčių slalomo ir Formula Windsurfing burlenčių klasės 2003 metų čempionas Janis Preiss (Jānis Preiss).

Šeštadienį, pučiant lengvam vakarų vėjui, vyko Formula Windsurfing klasės burlenčių varžybos. Jose dalyvavo 22 sportininkai. Įvyko 4 plaukimai. Sekmadienį, sustiprėjus vėjui, buvo surengti dar 2 Formula Windsurfing plaukimai. Kaip ir reikėjo tikėtis, nugalėjo labai stiprus latvių trejetukas: pirmąją vietą užėmė Janis Preiss, antrąją – Krišjanis Tutans (Krišjānis Tutāns), trečiają – Maris Smiltnieks (Māris Smiltnieks). Geriausiai iš lietuvių pasirodė Gediminas Gresevičius iš Kauno. Jis užėmė ketvirtąją vietą.

Sekmadienį po pietų papūtė stiprus ir ilgai lauktas šiaurės vakarų vėjas. Sąlygos tapo idealios slalomo ir Super X varžyboms.

Slalome dalyvavo gausiausias būrys – 38 sportininkai. Finišą pavyko pasiekti ne visiems. Po keturių slalomo plaukimų rezultatai vėl buvo panašūs į Formula Windsurfing klasės: pirmąją vietą užėmė Janis Preiss, antrąją – Krišjanis Tutans, trečiąją – 2002m. Latvijos slalomo čempionas Uldis Asars.

Sekmadienį, pirmąkart Baltijos šalyse, įvyko burlenčių kroso SuperX varžybos. Aštrios bangelės ir stiprus vėjas leido dalyviams lengvai šokinėti ir įveikti dirbtines kliūtis jūroje. SuperX rungtyje sportininkai startuoja ir finišuoja pliaže, t.y. sausumoje. Po teisėjo signalo, kroso dalyviai bėga į jūrą, jūroje pilnu greičiu šoka per dirbtinę kliūtį (10m ilgio ir 30 cm skersmens plūdurą), daro „freestyle” manevrą, grįžta į krantą ir bėga prie finišo linijos.

Šioje rungtyje vėl nugalėjo Janis Preiss iš Latvijos, antras buvo klaipėdietis Viktoras Šeputa, trečias – Maris Smiltnieks iš Latvijos. Laisvojo slalomo rungtyje nugalėjo Vytis Aleksiejūnas. Antrąją vietą užėmė Aidas Bubinas, trečiąją – Raimundas Zombacevičius.

Pradedančiųjų slalome pirmąją vietą laimėjo Arnoldas Jasiūnas, o kiti pradedantieji nesugebėjo įveikti bangų mūšos.