Pereiti prie turinio

Savaitgalį Nidoje įvyko Baltijos šalių ir Suomijos burlenčių taurė

Publikuota: 16. gegužės 2005

Praėjusį savaitgalį, gegužės 13-15 dienomis, Nidoje įvyko Baltijos šalių ir Suomijos burlenčių taurės Formula Windsurfing NP Baltic Cup 2005 pirmasis etapas. Taurės varžybos vyko pagal Tarptautinės buriavimo federacijos (ISAF) taisykles. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo Martin Ervin iš Estijos. Pirmą kartą Lietuvoje burlenčių taurės metu burlentininkų veiksmams analizuoti buvo panaudota GPS technologija.

Pirmojo etapo nugalėtoju tapo estas Martin Ervin, atrąją vietą užėmė latvis Ansis Dale, trečiąją laimėjo Janis Preiss iš Latvijos.

Iš lietuvių geriausiai pasirodė Mantas Gresevičius, laimėjęs šešioliktąją vietą, Arvydas Moliušis buvo septynioliktas (abu iš Kauno), vilnietis Audrius Menkevičius užėmė devynioliktąją vietą.

Baltic Cup 2005 jaunių (iki 17 metų) įskaitoje nugalėjo Tony Mottus (Estija).

NP Baltic Cup 2005 dalyviai varžosi Formula Windsurfing klasės varžybose. Šios klasės varžybos pasižymi itin plačiomis lentomis ir didelėmis burėmis ir tinka Europai, kurioje nebūna stiprių vėjų.

Pasak varžybų organizatorės VšĮ „Vėjas galvoje” direktoriaus Ginto Lapėno, šiais metais varžybos buvo itin atkaklios. Trys lyderiai surinko po vienodą skaičių taškų, galutinį vietų pasiskirstymą nulėmė ketvirtojo plaukimo rezultatai.

Dar niekada Lietuvoje rengiamose burlenčių varžybose nedalyvavo toks gausus būrys sportininkų užsieniečių: iš 57 NP Baltic Cup 2005 Lietuvos etapo dalyvių 21 buvo estas, 15 latvių ir 21 lietuvis.

Lietuviai taip pat dalyvavo ir Lietuvos Respublikos taurės Formula Windsurfing Class įskaitoje. Nugalėtojai išsirikiavo ta pačia tvarka: Mantas Gresevičius (Kaunas) pelnė nugalėtojo titulą, antrąją vietą užėmė Arvydas Moliušis (Kaunas), Audrius Menkevičius (Vilnius) buvo trečias.

Lietuvos Respublikos taurėje varžėsi ir olimpinės Raceboard rungties sportininkai. Nugalėtoju tapo 2004 m. Europos jaunių čempionas Juozas Bernotas iš Kauno.

Lietuvos Respublikos taurės laisvojo slalomo rungtyje nugalėjo Audrius Voverys (Kaunas), antrąją vietą laimėjo Stasys Černiauskas (Vilnius), trečias buvo Irmantas Zakšauskas (Kaunas).

Pirmą kartą Baltic Cup istorijoje varžybos buvo vizualizuotos panaudojant GPS technologiją.

„Tiesiog neįkainojama informacija tolimesniam tobulėjimui yra GPS duomenys. Sportininkai jau tą patį vakarą po varžybų galėjo juos pamatyti kompiuteryje. Jie bus patalpinti oficialioje varžybų interneto svetainėje www.vejasgalvoje.lt ir dar ilgai analizuojami. Specialistams itin įdomu pamatyti, kaip plaukė čempionai”,- sako Gintas Lapėnas.

Pagrindiniai burlenčių taurės Lietuvos etapo rėmėjai – Baltijos šalių specializuotų informacijos technologijų ir inžinerinių sprendimų prekybai ir pramonei lyderė Varos Group.

Antrasis burlenčių taurės etapas įvyks birželio 25-26 dienomis Latvijoje, trečiasis – liepos 2-3 dienomis Suomijoje, o paskutinis ketvirtasis – liepos 22-24 dienomis Estijoje.

* * *

Baltijos šalių ir Suomijos burlenčių taurė Baltic Cup vyksta jau nuo 1999 metų. Vidutiniškai joje dalyvauja 250-300 dalyvių kasmet. Taurės metu dalyviai varžosi Formula Windsurfing klasės varžybose.

* * *

Varos Group savo veiklą pradėjo 1991 metais. Įmonių grupė Varos Group projektuoja ir diegia specializuotus informacijos technologijų ir inžinerinius sprendimus prekybos ir pramonės įmonėms Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Bendra Varos Group įmonių apyvarta 2004 m. sudarė 57,2 mln. litų. Tai 4,4 % daugiau nei 2003 metais, kai Varos Group apyvarta buvo 54,8 mln. litų. Įmonių grupėje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.